
Andrea Grete Berengi edulugu TEGis

“Astusin TEGi kohe pärast põhikooli lõpetamist. E-gümnaasium on tavapärase statsionaarse õppega võrreldes väga erinev õppevorm. Sellel on palju eeliseid, aga ka omadusi, mistõttu mõned seda väldivad – näiteks väiksem kontroll õppimise üle ja vähesem sotsialiseerumine. Kui võrrelda, mida õppekogemus TEGis mulle andis ja mida see minult võttis, saan kindlalt öelda, et sain palju rohkem, kui andsin. Ja seda mitte ainult ajaliselt, vaid ka oma õppimisviisi ja maailmavaate kujunemise mõttes.
Kõige suurem eelis, mis e-gümnaasiumil statsionaarse õppe ees on, on vaba aja tekkimine. Kodust õppimine kaotab vajaduse sõita kooli, oodata tundide algust või istuda kohustuslikes vahetundides. See vabastab palju aega, mida saab pühendada nii koolile kui ka omaenda tegemistele. Mulle võimaldas see süveneda paremini õppeainetesse, võtta käsile uusi hobisid ning pöörata rohkem tähelepanu oma tervisele.
Tänu sellele ajale leidsin endale uue huvi – õmblemise, millega olen tegelenud juba ligi kaks ja pool aastat ning mida väga armastan. Samuti avastasin huvi õppeainete vastu, mis mind põhikoolis üldse ei köitnud. Näiteks hakkas mulle gümnaasiumis meeldima ajalugu ning nüüd uurin seda ka oma vabal ajal. Selline avaram silmaring (mitte ainult ajaloos, vaid ka teistes ainetes) on toonud rõõmuhetki minu igapäevaellu – näiteks kui raamatus mainitakse René Magritte’i või Franz Ferdinandi ning ma tean otsekohe, kellega on tegu.
E-gümnaasium muutis õppimise minu jaoks ka meeldivamaks. Statsionaarõpe on range ja vähe paindlik – tuleb istuda klassis 45 minutit, seejärel on vaheaeg ning siis algab uus aine. Minu kogemusest lähtuvalt ei soodusta selline vorm materjali omandamist, vaid pigem suure hulga info lühiajalist meeldejätmist. E-gümnaasiumis on aga võimalik kohandada õppimist vastavalt oma vajadustele. Näiteks mina ja mu õde, kes käis samuti e-gümnaasiumis, õppisime väga erinevalt, sest meie viisid materjali optimaalseks omandamiseks on alati olnud erisugused. Mulle meeldib õppida mitut ainet päevas, talle meeldis aga keskenduda pigem ühele ainele korraga. See näitab, et e-õpe võimaldab õppimist individualiseerida ja seetõttu paremini süveneda, mis omakorda tõstab õpihuvi. Sellist lähenemist toetavad ka kooli paindlikud tähtajad, mis lubavad teha hindelisi töid siis, kui materjal on tegelikult omandatud.
Minu kõige suurem võit on aga e-õppe kogemus tervikuna ning selle mõju minu maailmavaatele ja suhtumisele ühiskonda. E-õpet peetakse sageli isoleerituse tõttu puudulikuks, kuid minu jaoks võimaldas see distants analüüsida, kuidas ja miks ma ühiskonnas käitun ning kas ja kuidas ma saan seda muuta. Varem oli mulle väga oluline näida teistele eeskujulik ja ‘hea’, mistõttu kohandasin end vastavalt teiste ootustele. Kohandumine iseenesest ei ole halb, kuid selle liigsus sundis mind kandma n-ö maski ning varjama oma tegelikku iseloomu ja huvisid. See peegeldus ka koduses elus, sest päeva jooksul mahasurutud emotsioonid väljendusid lähedastele ebameeldival moel.
E-õpe andis mulle aega endaga tegeleda ning nüüd, kolm aastat hiljem, on mul palju rohkem emotsionaalset stabiilsust. Kõik muutused närvisüsteemis vajavad aega, kuid need kolm aastat lõid mulle sobiva keskkonna ja tugeva aluse, millele tuginedes saan ka edaspidi endaga tööd teha. Distants andis mulle tõuke see samm astuda ning see on vaid üks mitmest muutusest, mille ma siin õppides algatasin.”
Andrea Grete Bereng
Viimased uudised
-

-

Miks valida TEG?
Täiskasvanute E-Gümnaasium pakub ainulaadseid eeliseid, mis on eriti olulised täiskasvanud õppijatele: Paindlikkus: E-õpe on sageli ainus elujõuline võimalus õppimiseks muude kohustuste kõrvalt. Asukoht: Võimalus õppida elades teises linnas … -

VÕPA
Täiskasvanute E-Gümnaasiumi pidaja Õpitee Oü on saanud EIS-i arendusosaku meetme kaudu rahastuse projektile VÕPA: varasemate õpingute ja pädevuste arvestamine paindliku õpitee kavandamisel gümnaasiumiastmes ja kutsehariduses. Eesti …